קצת על תרבות עשיית כסף מהאינטרנט

הפעם אני רוצה לנגוע בנושא שבדרך כלל פחות מתייחסים אליו וזה תרבות עשיית כסף מהאינטרנט. זה לא סוד, שלתחום עשיית הכסף מהבית נוצר שם רע. יש מאין חוסר אמון בקרב אנשים שלא מכירים את התחום לעומק או כאלה שלא ממש עוסקים בזה באופן יומיומי, שטוענים שכל האנשים שטוענים שאפשר לעשות כסף מהאינטרנט הם שרלטנים או שרק מעט מאד אנשים באמת עושים כסף (ולעיתים שהכסף האמיתי שהם מתארים הוא רק מעצם מכירת קורסים על איך אפשר לעשות כסף מהאינטרנט).

אחת הסיבות לשם הרע הוא שהרבה פעמים צורת המכירה של קורסים לעשיית כסף מהאינטרנט היא נפנוף בלייפסטייל או בתצלומי מסך של סכומי כסף גדולים. אבל, מה שהפרסומים הללו לא מראים זה את ההוצאות והרי רווחים זה הכנסות פחות הוצאות. עוד דבר שלא מראים באותם הפרסומים זה את העבודה הקשה שדרושה על מנת להצליח בגדול בתחום עשיית כסף מהאינטרנט. האנשים הללו יושבים וכותבים או מצלמים קורסים במשך חודשים, הם משקיעים תקציבי פרסום של אלפי שקלים בחודש על קמפיינים ממומנים בפייסבוק או במקומות אחרים ועוד השקעה רבה שבדרך כלל לא מוצגת.

מכיוון שהרבה מאד אנשים נרשמים לקורסים שלהם וחולמים על הצלחות מטורפות כמו שהציגו להם ולרוב לא באמת משקיעים מעצמם אלפי שעות עבודה ואלפי שקלים בחודש על פרסום ממומן הם מתחילים לקבל תוצאות פושרות במקרה הטוב או להיכשל לגמרי במקרה הרע. פועל יוצא מכך, זה שכיום מסתובבים אלפי מאוכזבים שהרגישו שיצאו פריירים והשקיעו ממיטב כספם אבל לא הצליחו. חלק מאותם מאוכזבים מגיבים ברשתות חברתיות כנגד התחום ומפה ועד יצירת שם רע הדרך קצרה.

עכשיו אני רוצה לנסות לעשות סדר, מכיוון שאני חושב שהרבה מאד אנשים מפספסים תחום מדהים ויכולת כלכלית לא קטנה. כדי לעשות כסף באינטרנט באופן מספק צריך להסתכל על הנושא כתחום מקצועי ואתם צריכים להיות מקצוענים. מדובר כמו הקמת כל עסק אחר. תחשבו שאם הייתם פותחים חנות, הייתם משקיעים בשכירות, עיצוב החנות, ריהוט, מחשוב, פרסום, משכורות ועוד. מדובר בדרך כלל בסכומי כסף לא קטנים. אז אם אתם רוצים להיות מקצוענים בתחום עשיית כסף באינטרנט אתם צריכים להיות נכונים להשקיע, להכין תוכנית עסקית מסודרת, לתת הערכה של הוצאות והכנסות ועוד. גם זמן לימוד והשקעת זמן כדי לעבוד מהבית דרך האינטרנט צריך להיות בתחשיב. תגדירו לעצמכם עלות שעת עבודה ומה דרוש כדי לכסות אותה (תחשבו שאם הייתם שכירים באותו הזמן הייתם עובדים בעבודה שהייתה לה תמורה כל שעת עבודה ואתם מן הסתם רוצים לא להרוויח פחות). בגישה כזאת, נכון להתחיל ללמוד את התחום ובמידה וזה מתאים לקפוץ למים.

לעבודה מהבית יש השלכות רבות וחשוב להיות מודעים להם. בדרך כלל אנשים שעובדים מהבית עובדים בסביבה שמוקפת פחות באנשים אחרים ויכולים לחוות בדידות. מעבר לכך, כל הפיתויים שיש בבית, טלויזיה, מיטה, אוכל וכו' לא מתאימים למשמעת העצמית של כל אחד מאיתנו. יש אנשים שצריכים בוס על הראש כדי לפעול ויש כאלה שסובלים מדחיינות.

לסיכום, המטרה של הפוסט היא לנסות להכניס לראש מקצועני כאשר נגשים לתחום עשיית כסף באינטרנט. אל תתפתו להבטחות מפוצצות ותלמדו ותבחנו טוב את התחום, בלי לפסול. תבואו בראש נקי ותרוויחו תחום מדהים. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *